Monitoring IP

Systemy telewizji przemysłowej czyli tzw. monitorng, nie służą już tylko zabezpieczeniu miast czy firm lub magazynów. Kamery stały się już tak populane, że coraz więcej osób prywatnych zabezpiecza swoje domy, mieszkania. Tradycyjny monitoring analogowy, jest już zauważalny na coraz większej liczbie domków jednorodzinnych.

Nie każdy jednak chce obserwować to co na zewnątrz. Ważne rzeczy dzieją się również w środku naszych domów. Mamy przecież dużo spraw na głowie: kariera, praca etc. Mamy także bliskich, których niekiedy musimy zostawić pod opieką obcych osób. Wiadomo, że nie każda opiekunka zachowuje się tak samo przy nas i naszych dzieciach. Znane są przykłady z telewizji, jak np. ostanie skandale w żłobku we Wrocławiu wykryte dzięki ukrytemu monitoringowi. Takich przypadków jest dużo więcej.. Niestety czasy są trudne, a najważniejsze musi być dla nas zabezpieczenie naszych najbliższych!

Jednym z tanich sposobów zabezpieczenia naszych bliskich są kamery internetowe. Producenci kamer IP CCTV wychodzą z pomocą dla troskliwych rodziców. Powstały całe serie produktów takich jak  kamery IP CCTV 720p z Wi-Fi.  Co ta nazwa oznacza? Są to kamery wysokiej rodzielczości takiej jak w telewizji HD, dodatkowo kamery mają wbudowane Wi-Fi. Łączność bezprzewodowa ułatwia instalację takiego urządzenia w domu. Wystarczy tylko dostęp do gniazdka z prądem i odpowiednie skonfigurowanie routera aby cieszyć się obrazem online z naszego mieszkania. Są to kamery małych wymiarów które można ukryć, tak aby kamera stała się niezauważalna.

Niestety konfiguracja routera, wymaga nieco znajomości sieci komputerowych. Połączenie z kamerą z dowolnego miejsca na świecie nie jest proste,  jednak jest wiele firm, które nam w tym pomogą. Przykładowo można uzyskać pomoc online od naszej  firmy.

Tyle już zostało powiedziane jakie to cudowne urządzenia te bezprzewodowe kamery IP. Jednak interesuje nas koszt zakupu takiej bezprzewodowej kamery. Ceny są zróżnicowane, zależne od zaawansowanych funkcji. Najtańsze urządzenia, przygotowane do pracy ciągłej kosztują ok. 300 zł brutto. Jeśli dodatkowo chcemy aby kamera wyposażona była w czytnik karty pamięci, musimy zapłacić ok.  900 zł.  Jeśli kamera jest wyposażona w czytnik, wystarczy dokupić kartę SD. W ten sposób stworzymy autonomiczny rejejstrator, który pozwoli na zapis z monitoringu trwający ok. tygonia.