Fotowoltaika to instalacja całoroczna

Popularny mit głosi, że fotowoltaika przynosi nam darmowy prąd tylko w słoneczne dni. Nic bardziej mylnego. Instalacja jest całoroczna. W lecie, ilość pozyskanej energii jest zbyt duża i często wykracza poza dzienne zapotrzebowanie. Nadwyżka jest odprowadzana do sieci i magazynowana przez dostawcę. Następnie, 80% tej energii jest nam zwracane w okresie większego zapotrzebowania. A zatem, choć w pochmurne dni panele nie są w stanie pozyskiwać energii, instalacja wciąż dostarcza nam darmowego prądu, odzyskując wyprodukowane nadwyżki. Źródło oświetlenie Dali Wrocław.

Jakie zalety może nam zaoferować fotowoltaika?

W ostatnich kilku latach obserwujemy intensywny wzrost zainteresowania fotowoltaiką. To nowoczesna technologia, która pozwala pozyskać darmowy prąd oferowany nam przez energię słoneczną. Zdaniem wielu ekspertów, to doskonała inwestycja w przyszłość. Przyjrzyjmy się najważniejszym zaletom wydajnej instalacji fotowoltaicznej.

Sposób na darmowy i ekologiczny prąd

Fotowoltaika pozyskuje energię zamkniętą w promieniowaniu słonecznym. Energia jest następnie przekształcana przez falownik w prąd zmienny, który trafia do sieci. W ten sposób możemy cieszyć się darmowym i ekologicznym prądem z odnawialnych źródeł energii. W przypadku przeciętnego gospodarstwa domowego, fotowoltaika może przynieść oszczędności rzędu 2 tysięcy złotych rocznie. Inwestycja w instalację zwraca się w ciągu kilku lat, a następnie gwarantuje nam czysty zysk.

Trwałość na przestrzeni wielu lat

Technologia fotowoltaiki jest stale rozwijana i ulepszana. Już teraz dysponujemy bardzo zaawansowanymi ogniwami, które wykazują większą wydajność. Do produkcji paneli wykorzystuje się bardzo trwałe materiały. Są one odporne na trudne czynniki atmosferyczne, takie jak: ulewny deszcz, grad, śnieg czy porywisty wiatr. Panele wykazują się także dużą wytrzymałością mechaniczną. Przy regularnych przeglądach i czyszczeniu, ogniwa są w stanie funkcjonować nawet przez 25-30 lat.