Monitoring Wrocław

Co robimy?

Firma Betacam specjalizuje się w profesjonalnych systemach zabezpieczeń – monitoring Wrocław oraz systemy alarmowe. Dodatkowo świadczymy usługi w zakresie:  instalacja elektryki, inteligentne domy, instalacja sieci komputerowych, instalacja domofonów i wideodomofonów,  instalacja systemów nagłośnienia

Jesteśmy firmą bardzo elastyczną. Dla potrzeb klienta instalację możemy wykonać w dowolnej dla niego porze. Gwarantujemy szybką i prawie bezinwazyjną instalację – monitoring. Estetyka i dokładność jest dla nas bardzo ważna.

W ofercie posiadamy również monitoring analogowy, monitoring IP, oparty na cyfrowej technologii transmisji danych, monitoring analogowy HD-CVI, oferujący wysoką jakość HD i Full HD, a także równie interesujący monitoringu AHD. Dzięki uniwersalności i dużemu rozpowszechnieniu sieci opartych technologie „ethernetowe” możemy liczyć na możliwość budowania rozległych systemów monitoringu bez specjalnych trudności – tym samym dostępne są rozwiązania zapewniające monitoring domu, monitoring posesji, monitoring firmy, monitoring korporacji a nawet monitoring miasta w oparciu wiele węzłów. Kompleksowe systemy alarmowe i monitoring na terenie domu, firmy lub hurtowni. Obecnie monitoring jest często wybieranym systemem zabezpieczeń wewnątrz firm czy w sklepach.

Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań, aby montaż urządzeń był wykonywany według ścisłych  norm i standardów europejskich. Gwarancja fachowej obsługi jak również profesjonalizm i pełna dyskrecja to jest to, co Państwo otrzymują decydując się na współpracę z nami (monitoring Wrocław).

Monitoring, Kamery, alarmy to podstawowe narzędzia, które służą do zabezpieczenia naszych mieszkań, domów, firm. Systemy zabezpieczeń stały się obecnie podstawowym elementem stosowanym dla zabezpieczenia naszej przyszłości.

Nasza technologia – Twoje bezpieczne jutro!

Firma Betacam IT specjalizuje się w najnowocześniejszych systemach elektrycznych i elektronicznych. Tworzymy instalacje elektryczne i inteligentne domy. Do każdego klienta podchodzimy w sposób indywidualny. Staramy się dopasować wszystkie szczegóły naszej oferty do Państwa potrzeb. Nasze systemy monitoringu gwarantują pełną kontrolę oraz poczucie bezpieczeństwa w domu lub firmie Nasi klienci mogą liczyć na wysoką jakość usług i konkurencyjne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!Firma specjalizuje się w instalacjach systemów security takich jak: -systemy alarmowe -systemy monitoringu wizyjnego: * cyfrowe systemy monitoringu – kamery megapixelowe, rejestratory cyfrowe, serwery * analogowe systemy monitoringu – kamery analogowe, rejestratory analogowe – elektryka, elektryk Wrocław, inteligentne domy.

Monitoring Wrocław

Oferujemy uznane w branży rozwiązania, dzięki którym telewizja przemysłowa staje się jeszcze bardziej nowoczesna. Na naszych stronach znajdą Państwo cenione przez wiele firm i instytucji kamery (m. in. megapikselowe kamery IP ), cyfrowe rejestratory obrazu, obiektywy. Niezbędne w systemach takich jak monitoring. Oferujemy systemy CCTV oraz uchwyty i obudowy do kamer, oświetlacze podczerwieni i pulpity sterujące. Proponujemy najwyższej jakości sprzęt i systemy alarmowe uznanych w branży producentów – BOSCH, monitoring wrocław, HIKVISION to tylko niektóre z prezentowanych marek.

Elektryk Wrocław

Wykonujemy kompleksowe instalacje eletktryczne oraz systemów zabezpieczeń na terenie Wrocławia oraz okolic. Specjalizujemy się również w inteligentnych domach oraz instalacjach sieciowcch.

Kontakt:

Monitoring Wrocław

Betacam IT Łukasz Osowski

tel. 721 494 678

mail. lukasz.osowski@gmail.com

3 A, 50-413, plac Wróblewskiego,
50-413 Wrocław

 

 

Monitoring domu – kamery bezprzewodowe

Zabezpieczenie naszych domów  staje się obecnie  podstawą bezpieczeństwa naszego mienia, dlatego coraz więcej mieszkań ma zainstalowany system alarmowy. Kolejnym krokiem w kontekście systemów zabezpieczeń jest nic innego jak monitoring.  Kamery w domu stanowią nie tylko doskonałą ochronę przed kradzieżą, ale coraz częściej są wykorzystywane do uzyskiwania podglądu na żywo (na przykład naszych dzieci czy osób opiekujących się nimi).

Systemy telewizji przemysłowej, czyli tzw. monitoring,  nie służą już tylko zabezpieczeniu firm, magazynów. Kamery  stały się tak popularne, że coraz więcej osób prywatnych zabezpiecza w ten sposób swoje domy, mieszkania. Przykładem może być tutaj tradycyjny monitoring analogowy zewnętrzny zauważalny na coraz większej liczbie domków jednorodzinnych.

W obecnych czasach tempo życia jest bardzo szybkie, każdy z nas ma mnóstwo spraw na głowie, tych codziennych jak również spraw typu kariera, praca. Coraz więcej czasu spędzamy mimo wszystko poza domem. Należałoby się zastanowić zatem w jaki sposób podczas naszej nieobecności zapewnić bezpieczeństwo najbliższym.

Typowym przykładem jakim się posłużymy jest opieka nad dziećmi. Czerpiąc informacje z telewizji, gazet, okazuje się, że nie każda opiekunka zachowuje się w stosunku do będących pod jej opieką dzieci w taki sam sposób kiedy rodzic „patrzy” oraz kiedy jest nieobecny. Nie tak dawno przecież nagłośniona była sprawa skandalicznego traktowania dzieci we wrocławskim żłobku. A przykładów niestety jest dużo więcej.

Montaż Kamer Wrocław

Wróćmy jednak do monitoringu. Jednym z tanich sposobów zabezpieczenia naszych bliskich są kamery  internetowe. Producenci kamer IP CCTV wychodzą z pomocą dla troskliwych rodziców i dlatego powstały całe serie produktów takich jak  kamery IP CCTV 720p z Wi-Fi.  Co ta nazwa oznacza? Są to kamery o wysokiej rozdzielczości porównywalnej do tej występującej w telewizji HD, dodatkowym atutem tych kamer jest wbudowane Wi-Fi. Łączność bezprzewodowa zdecydowanie ułatwia instalację takiego urządzenia w domu, wystarczy podpiąć kamerę do gniazdka, odpowiednio skonfigurować router i możemy cieszyć się wyraźnym obrazem online z naszego mieszkania. Są to kamery małych wymiarów, które można ukryć tak, aby były niewidoczne.

Niestety konfiguracja routera wymaga mimo wszystko wiedzy na temat sieci komputerowych. Połączenie z kamerą z dowolnego miejsca na świecie nie jest proste,  jednak jest wiele firm, które nam w tym pomogą. Pomoc w konfiguracji urządzeń  można uzyskać od  firm zajmujących się sprzedażą urządeń do monitoringu  po zakupieniu u nich sprzętu.

 Ostatnią kwestią do poruszenia jaka nam pozostała jest koszt zakupu takiej bezprzewodowej kamery. Ceny są zróżnicowane oraz zależne od zaawansowanych  funkcji. Najtańsze urządzenia przygotowane do pracy ciągłej kosztują  ok. 300 zł brutto. Jeśli dodatkowo chcemy, aby kamera wyposażona była w  czytnik karty pamięci musimy zapłacić ok.  900 zł. To właśnie taka kamera z czytnikiem po zakupieniu karty SD może być przekształcona w autonomiczny rejestrator, dzięki czemu możliwy będzie zapis obrazu trwający około tygodnia.

Montaż Monitoringu Wrocław

Kamery MPix zdobywają coraz większą popularność. Firmy do jakiegoś czasu prześcigały się aby upchnąć jak najwięcej pixeli do przetwornika kamery. Wyścig ten jednak szybko się zakończył, ponieważ monitoringi oparte na tych rozwiązaniach  przeciążają sieć generując

ogromne strumienie danych oraz zajmują dużo dysku twardego. Dla przykładu, kamera o rozdzielczości 2 Mpix generuje strumień 5Mb/s to już sporo (dla h264, nie wspominam już o innych kompresjach gdzie te liczby są większe) to jaki strumień wygeneruje kamera 10 MPix? Możemy sobie wyobrazić, a co jeśli chcielibyśmy do monitoringu użyć kilka takich kamer? Standardowy serwer z oprogramowaniem do obsługi kamer, poradziłby sobie tylko z kilkoma takimi kamerami (procesor nie przetworzy danych) Dlatego projektując systemy IP oparte na kamerachm egapixelowych należy przemyśleć liczbę kamer, wielkość strumieni, etc. Prawdopodobnie będzie tak, że nie dołożymy po prostu kamer na istniejącej sieci, bo ją zapchamy, trzeba będzie postawić nową, dedykowaną do monitoringu IP.

 

Monitoring dziecka

Jeśli jesteś matką, ojcem i masz małe dziecko, które podczas Twojej nieobecności zostaje pod opieką niani, a Ty się zamartwiasz to jest wyjście z tej sytuacji i możesz mieć wszystko pod kontrolą…

Na pomoc przychodzi nam nowoczesna technologia – kamery IP z audio. Jak to działa? Kupujemy kamerę – najlepiej  działającą po Wi-Fi, którą trzeba odpowiednio skonfigurować (jeśli nie jesteś informatykiem, może to być trudne, dlatego zalecam zgłosić się do specjalisty). Kolejnym krokiem jest ustawienie kamery w odpowiednim miejscu, a tu mamy do wyboru – informujemy nianię, że mieszkanie jest monitorowane lub nie, ukrywając kamerę w dowolnym miejscu. Znane są przypadki, kiedy osoby przez nas zatrudnione do opieki nad naszymi dziećmi  były niekompetentne lub stosowały brutalne metody wobec naszych pociech.

Odpowiednie skonfigurowanie kamery, routera daje nam bardzo duże możliwości – podgląd za pomocą przeglądarki  internetowej z dowolnego miejsca na świecie, podgląd przez telefon komórkowy w dowolnej chwili. Kamery dodatkowo mogą być wyposażone w dwukierunkowe audio – to znaczy, że możemy online wydać jakieś polecenie, które będzie słyszane w miejscu gdzie jest zainstalowana kamera (dodatkowo my słyszymy co się dzieje w miejscu gdzie jest zainstalowana kamera). Kolejnym atutem bardziej zaawansowanych kamer jest detekcja głosowa – kamera w momencie wykrycia dźwięków może wysłać maila  ze zdjęciem na zdefiniowany adres mailowy.

W czym to może nam pomóc? Przykładowa sytuacja, nasze dziecko śpi więc mamy brak detekcji dźwiękowej na kamerze, budzi się jednak i płacze (kamera wykrywa dźwięk i wysyła maila) Ustawiamy detekcję tak aby wysyła kolejnego maila po 3 minutach. Mamy dwa maile ze zdjęciem, możemy zobaczyć czy po kilku minutach po wyryciu płaczu obok dziecka będzie nasza niania.Jeśli mamy możliwości finansowe, kamera może być dodatkowo wyposażona w czytnik pamięci SD (można nagrać obraz z ok. 7 dni) Koszt omawianych kamer – domowy monitoring Wrocław  to od 300 do 1000 zł. Więcej informacji